Sisselogimine

Gopi Kallayil näitab oma isikliku teekonna abil, kuidas saab tundlikku, kõrgtehnoloogilist maailma põimida sügava sisemise rahuga, mis asub meie sees. See on suurepärane retk. Veelgi enam: “Internet Sinu sees” on kohustuslik käsiraamat, mis juhatab su kurnavast tööpäevast sinna, kus valitsevad tänulikkus, pühalikkus ja rõõm.“ - Laszlo Bock, New York Timesi menuraamatu “Tööreeglid!” (”Work Rules!”) autor


Gopy lecturing
Viieteistkümne aasta eest sai internetti logida vaid lauaarvutist. Siis olid asjalood nõnda. Nüüd võime sisse logida kust iganes. Võime minna internetti, istudes stardiootel lennukis; samuti metroojaamas rongi oodates või pargipingil jalgu puhates. See ei tähenda sugugi, nagu peaksime vastama igal hetkel telefonile, reageerima igale e-kirjale või postitusele – aga meil on võimalus püsida ühenduses. Täpselt samuti saame olla kontaktis oma seesmise eluga. Me ei pea seda tegema korra nädalas joogagrupis või vaimsel kokkusaamisel Sedona kõrbelinnas. Võime sisselogituks jäädagi.
Kuidas on lood levinud arvamusega, mille kohaselt me ei suuda oma sisemaailma täielikult kogeda samal ajal, mil oleme suuresti haaratud välisest? India vaimsete tarkuste raamatus "Bhagavadgītā"on üks lugu, kus sõjamees nimega Arjuna vaatab võitlusväljal ringi ja keeldub võitlemast. Selle asemel lausub ta: “Mu sõbrad ja nõod on vastasarmees. Ma ei saa nendega võidelda.“ Krišna vastab: „Sa pead. Sõjaväelasena pead sa võitlema ja tegema seda austusega.“ Minu arvates on öeldu mõte selles, et välismaailm pole mitte vältimiseks, vaid selle maailma ellu tuleb lülituda. Me peame sisenema ustest, kui need on avatud. Vastama telefonile. Reageerima e-kirjale. Peame sisse logima.


Eelmine
Gopi Kallayil kirjutab oma raamatust "Internet Sinu sees"
Järgmine
OLE PIISON – Gopi Kallayili raamatust "Internet Sinu sees"