Kus lugejaid, seal kirjutajaid

Jaanika Palm kirjutab viimati ilmunud lastekirjandusest
Mai 2021 Loomingus on ilmunud kena ülevaade Eesti lastekirjandusest http://www.looming.ee/arhiiv/kus-kirjutajaid-seal-lugejaid/. 
Palm kirjutab "Kõige produktiivsem kirjanik oli 2020, nagu mitmel varasemalgi aastal, ­Ilmar Tomusk viie teosega. Tema avaldatu hulgas on nii aimeraamat, mudilaste pildiraamat kui ka pikemad jutustused. Pole vist stiili, mida heade käsitöö­oskustega, vilunud ja nupukas Tomusk ei valdaks."

Palm nimetab isade lugu kohanemislooks: "„Kõik isad teevad pannkooke” (Maite Kotta) on järg raamatule „Kõik emad on head”, mis pajatas laste­kodusse sattunud tüdrukust. Nüüd, kui Marike on saanud endale kasuema ja alustanud kooliteed, näeb ta, et teistel lastel on hoopis teistsugused perekonnad. Pingi­naaber Liina juures külas käinud, hakkab Marike endalegi pannkooke küpse­tavat ja habemega isa igatsema. Vaatamata keerukale teemale on Tomuskil õnnestunud näidata sündmusi väga elurõõmsalt. Pessimistlikuma ellusuhtumisega lugejad võiksid autorile ette heita konfliktidest mööda ­hiilimist, kuid Tomuski eesmärk on näidata, et lastele siin probleemi pole. Mida rohkem, seda uhkem – see näib Marikese meelest kehtivat ka vanemate kohta."
Eelmine
Kuidas sündis Marikese raamat
Järgmine
Ilmar Tomuski ingliskeelne lasteraamat «Kõik emad on head» on sel nädalavahetusel Kindle’i poes tasuta allalaetav