Enese väärtustamine juhatab kahetsusest välja

"Kas mõnd oma elus aset leidnud lõppemist pole sa täielikult suutnud aktsepteerida seepärast, et sa siiani süüdistad juhtunus ennast või teisi? Kahetsus on märk sellest, et üks osa sinust keerleb minevikurattas ja seepärast ei jõua kogu sinu energia olevikuhetke. Sellest sündmusest lahtilaskmine ja oma energia sammhaaval tagasikutsumine võib osutuda tõeliseks väljakutseks. Ent püüda oma eluloos edasi liikuda, olles aheldatud mineviku raskuse külge, saab olema veelgi raskem.

Isegi kõige valusam ja näiliselt viljatum juhus peidab endas õppetundi või kingitust meile. Selle asemel, et süüdistada ennast või teisi rasketel aegadel, püüa üles leida kingitus nagu väike prints Saint-

Exupery ilusas loos. Väike prints ütleb sulle: „Kõrbe teeb ilusaks selles peidus olev kaev.“ See mõte on mind suuresti aidanud seda kaevu oma elu kuivadelt aladelt otsida. Kui tuttav mõte: „Mis mul viga on?“ mu pea läbib, küsin ma hoopis: „Mida ma õpin sellest olukorrast enese ja elu toimimise kohta?“ See on osutunud hoopis paljutõotavamaks küsimuseks.

Kuigi õppetunnid varieeruvad, meenutavad need mulle hämmastava järjepidevusega, et enese emotsionaalseks tervendamiseks tuleb mul seljataha jätta süüdistamine ja kahetsus."

Loe juurde Eneseväärtustamise maagia e-raamatust või trükisest.

Raamat on müügil Rahva Raamatu ja Apollo kauplustes ning meie e-poes aadressil: www.elford.eu


Eelmine
Emotsioonide koorem
Järgmine
KÕIK EMAD on HEAD, Ilmar Tomusk