Eelmine
Ilmar Tomusk
Järgmine
Patricia Spadaro

Ishwar Chandra Puri


Ishwar Chandra Puri (sünd 1926) on rahvusvaheliselt tuntud autor ja Inimteadvuse Uurimise Instituudi (toim. ingl  the Institute for the Study of Human Awareness) rajaja. Inimteadvuse Uurimise Instituut (ISHA) asutati 1960. aastal Harvardi Ülikooli juures. Instituudi eesmärgiks on pakkuda harivaid materjale ning juhatust inimestele või organisatsioonidele, kes soovivad põhjalikumalt süveneda inimvõimeid ja inimese vaimset võimekust puudutavatesse teemadesse.

Ishwar C. Puri on pidanud loenguid ja töötubasid teadvuse olemuse ja inimese teadlikkuse teemadel üle neljakümne aasta. Tema loengud ja õpetused on leidnud oma väljundi paljude raamatute ja muude abistavate materjalidena. Tema esitlused on rajatud unikaalsetele läbitunnetatud kogemustele, mida ta väljendab alandlikult ja armastusega. Ishwar C. Puri loenguteemade valdkond on avar, puudutades teadust, religiooni, filosoofiat, inimsuhteid, haridust, tervist, inimteadlikkust ja teadvust.

Ishwar C. Puri on õppinud Harvardi Ülikoolis ja töötanud India valituse teenistuses. Hiljem sai ta Ameerika Ühendriikide kodakondsuse. Jätkuvalt on ta ametis konsultandi, juhatuse esimehe ja vanemnõunikuna mitmetes ülemaailmsetes ühingutes.

Ishwar C. Puri on suure meistri Hazur Sawan Singh Ji pühendunud järgija, kellelt ta sai pühitsuse juba 9-aastaselt. Vaatamata oma praegusele vanusele jätkab ta tööd Inimteadvuse Uurimise Instituudis nõustaja, juhataja ning harivate materjalide kirjastajana. ISHA kodulehekülg asub aadressil: http://ishanews.org/


Eelmine
Ilmar Tomusk
Järgmine
Patricia Spadaro