X
 x 

Sinu ostukorv on tühi.
promo
promo
Keha ja hing: Pühitsemine

Autorist

Minu eesmärgiks pole kaugeltki maalida teie silme ette ajaloolist pilti Egiptusest. Inimene, kes elab mistahes paigas, pole oma riigi kommete, keele ja religiooni produkt. Vaatamata oma etnoloogilisele eripärale, elukohale ja ajastule, kannab inimene endas rõõmu ning kurbust nagu iga teinegi. Kõik inimesele omane on ja on alati olnud ajatu. Sellepärast olen ma järgnevas loos kasutanud tänapäevaseid mõisteid ja püüdnud meelega vältida egiptusepäraseid termineid, et mitte luua illusiooni Egiptuse olustikust. Ülempreester Ptahhotepi õpetused on edasi antud kaasaegsetes mõistetes, et tänapäeva inimesed neid paremini mõistaksid. Ka religioossete sümbolitele on valitud tänapäevased vasted, et nende tähendus oleks kõigile arusaadav.
Kaasaja inimesed mõistavad paremini sõna „Jumal“, kui egiptusepärast terminit „Ptah“, mis väljendab tegelikult sama. Kui öeldakse sõna „Ptah“, siis arvavad inimesed hoobilt: „Ah jaa, Ptah, see on ju Egiptuse Jumal.“ Ei! Ptah polnud Egiptuse Jumal. Vastupidi, egiptlased nimetasid meile tuntud Jumalat Ptah´iks. Teiseks näiteks võiks olla Saatan, mis on nende terminoloogias Seth.
Sõnad Jumal ja Saatan kannavad meie jaoks selgemini mõistetavat tähendust kui mõisted Ptah või Seth, mille tähendus võib kaasaegse inimese jaoks olla tühi, kuiv ja mõttetu. Logos ja loov printsiip on meile tänapäeval mõistetavam kui Horus-pistrik. Elekter oli ka aastatuhandeid tagasi elekter ja aatom oli aatom, neid vaid nimetati teisiti. Minu kommentaari eesmärk on suunata lugejat keskenduma pigem loo sisule ning mitte laskma end häirida ajaloolises kontekstis sobimatuna näivatest terminitest - näiteks lõigus, kus Egiptuse ülempreester räägib ahelreaktsioonist. Olen tahtlikult vältinud iidse terminoloogia kasutamist nähtuste puhul, millele on olemas kaasaegne ja kõigile üheselt mõistetav nimetus.

FAKTE ELISABETH HAICHI KOHTA

FAKTE ELISABETH HAICHI KOHTA

Elisabeth Haich (20. märts 1897 – 31. juuli 1994) sündis Ungari pealinnas Budapestis, kõrgemasse keskklassi kuulunud neljalapselise perekonna teise lapsena.

Juba varases lapsepõlves avaldusid tema anded klaverimängija, kunstniku ja skulptorina. Tema skulptuure võib leida eksponeerituna erinevatel Ungari väljakutel. Ta oli abielus ja tal oli poeg, kes hiljem asus koos emaga Šveitsis joogatunde andma. 1939. aastal alustas Elisabeth koos Selvarajan Yesudianiga joogateemaliste loengute pidamist.

Teise maailmasõja lõpus oli nad sunnitud Ungarist lahkuma ja seadma end sisse Śveitsis, kus Elisabeth viibis oma elupäevade lõpuni. Koos Yesudianiga asutasid nad Euroopa vanima ja suurima joogakooli.

1953. aastal kirjutas Elisabeth Haich enda kõige suurema edu saavutanud raamatu „Pühitsemine“, mida on tõlgitud 17 keelde ja müüdud maailmas miljonite eksemplaridena. Tema sulest on ilmunud ka mitmeid teisi raamatuid nagu näiteks „The Day With Yoga“ (Päev joogaga), „Sexual Energy and Yoga“ (Seksuaalenergia ja jooga) „Wisdom of the Tarot“ (Taro tarkus) ja Selvarajan Yesudianiga kahasse kirjutatud „Self Healing Yoga and Destiny“ (Enesetervendamise jooga ja saatus). Kõik eelpool mainitud raamatud on inglise keeles kirjastanud Aurora Press.

Kuni elupäevade lõpuni pidas Elisabeth Haich loenguid ja nõustas vaimsel teel olijaid.

Pühitsemine

Möödunud sajandi rahvusvaheliselt tuntud vaimse õpetaja Elisabeth Haichi unikaalne elulugu haarab mitte ainult tema selle elu lugu, vaid tervet kogemusteseeriat läbi paljude kehastuste.
Allalaetav toode
Toote allalaadimiseks peate sisse logima
Kirjeldus

Möödunud sajandi rahvusvaheliselt tuntud vaimse õpetaja Elisabeth Haichi unikaalne elulugu haarab  mitte ainult tema selle elu lugu, vaid tervet kogemusteseeriat läbi paljude kehastuste. Tema detailsed läbielamised, nähtuna lapse silmade läbi ning hilisemad üleelamised, saavad tema vaimse tee käivitajaks. Temas ärkavad kauged kirkad mälestused pühitsemisest iidses Egiptuses. 

Raamat on kirjutatud Elisabeth Haichi õpilaste palvel ja see on müügil Rahva Raamatu ning Apollo kauplustes. 

Pühitsemine on ajatu teos, mis inspireerib mitmete põlvkondade vaimseid otsijaid. Lugejal on võimalus teha autoriga kaasa erakordne reis elutõdede mõistmise maailma, kogedes raamatu vahendusel  teekonda, mis viis teda valgustumiseni või siis lihtsalt lasta end kaasa kanda põnevalt kirjutatud emotsionaalsel lool. Mõlemal juhul saab mõju lugejale olema sügav ja täis äratundmisi.

Inimestele tundus, et see naine näeb igaühest läbi, näeb nende mõtteid ja kogu nende hinge. Üsna tihti tekkis mul tema loenguid kuulates küsimusi. Ta jätkas loengut, naeratas ja mõne järgneva lausega andis mu hääletutele küsimustele vastused. Paljud kuulajad kogesid sedasama. Too naine oli mulle mõistatus. Mida rohkem temalt õppisin, seda rohkem mu vaimsed silmad avanesid, seda väekamana ta mulle tundus ja seda enam näis avarduvat tema teadmiste väli. Mida kauemaks ma tema juurde jäin, seda mõistatuslikum ta mulle tundus. Iga kord, kui kohtusime, näis ta olevat täiesti “teistsugune inimene”, kuni mulle hakkas tunduma, et see naine suutis väljendada suurt hulka erinevaid isiksusi ja järelikult puudus tal ainuomane isiksus. Et olla kõik, tähendab olla mitte keegi.

“Ema”, küsisin kord temalt, “kes sa tegelikult oled?” “Kes?” küsis ta vastu, “mida tähendab see “kes”? On ainult üksainus Olemine ja iga ini- mene, loom või taim, isegi päike, iga planeet ja iga taevakeha on vaid selle ühe ja ainsa Olemise väljendamise vahendiks. Kui palju siis peaks olema vastuseid küsimusele “kes”? Üks ja seesama Olemine räägib läbi minu, läbi sinu ja kogu loodu. Ainus erinevus on selles, et mitte iga elus- olend ei tunne oma tõelist mina täielikult ning pole seepärast suuteline väljendama kõiki Olemise erinevaid tahke. Aga igaüks, kes tunneb oma mina täielikult, võib väljendada kõiki võimalikke omadusi, sest kõik need omadused on ühe ja ainsa Olemise aspektid. 

Katkend Pühitsemine raamatust: "Tahan ära"

Emotsioonide koorem

Pühitsemine ehk teekond iseendani

Võta ühendust
Küsimuste korral kirjuta meile info@elford.eu või helista +372 508 1944