X
 x 

Sinu ostukorv on tühi.

Me kõik hoopleme sellega, kui palju on meil Facebookis sõpru või Twitteris jälgijaid. Pooled inimestest, kes soovivad meiega LinkedInis ühendust võtta, on meile võõrad.

Neliteist aastat tagasi keset punkt-comi buumi[1]ühinesin meeskonnaga, kes hakkas Silicon Valleys ettevõtet käivitama. Firma rajamine on uskumatult stressirohke, ettevõtte juhtimine veelgi enam. Säherdune tegevus esitas meile iga päev musttuhat väljakutset – küll tõrkus server, küll ähvardas meie suurim allkirjastatud tehing läbi kukkuda.

See kõlab piibellikult või siiski veedalikult – või pigem mõlemat. Umbes 50–70 miljonit inimest on mahutanud end kitsasse Himaalaja jalamil asuvasse linna Gangese jõe kallastel, kus festivalil enda vettekastmine tagab loodetava patulunastuse ja otsetee nirvaanasse.

New Camaldoli eraklas konarlikul Big Suri rannikul peab 11 munka oma kloostrit. Neil on oma veebisait aadressil: www.contemplation.com.

Maa elanikkond koosneb umbes 7,2 miljardist inimesest. Pooled neist elavad kolme dollariga päevas. See summa on väiksem kui ühe tassi gurmeekohvi hind. Mitu sellist inimest elab minu kodukülas Indias Chittilamcherys.

Подробнее на сайте: http://mending-house.ruhttp://investment-money.ru
http://samodelkinov.ru http://samodelnii.ruhttp://grand-builder.ruhttp://build-dwelling.ru http://hold-house.ru http://samodelnaya.ru http://stroi-rukami.ru
http://samodelkami.ru http://pro-nedvijimosti.ru http://sdelaisebe.ruhttp://grand-construction.ruhttp://poleznii.ru
http://lavandamd.ru

Ühel ilusal maikuu suvepäeval sõitsin jalgrattaga leherohkel Palo Alto maanteel, mis on üks teedest innovatsioonilabori Xerox PARC ümber. See oli tee, mille Silicon Valley triatloniklubi treener oli valinud meie algajatele kolmevõistlejatele treeningrajaks. Järsku leidsin end selili kõnniteel, imestadeset mis… nüüd... juhtus?

Kolmteist aastat tagasi panin kirja sada asja, mida oma elus teha tahaksin. 36. punkt oli kohtumine dalai-laamaga, isegi, kui seda kunagi ei juhtuma ei peaks.
Varsti pärast seda hakkasid justkui võluväel minuni jõudma pakkumised tema koolitustel osalemiseks. 

“Maailm on raamat,“ ütles püha Augustinus, “ja need, kes ei reisi, loevad sellest vaid ühe lehe.“
Indias Kerala osariigis üles kasvades olin üks nendest, kes luges vaid üht lehte. Ma polnud kunagi reisinud Indiast kaugemale. Mitte keegi mu perekonnast polnud. Me vaevu tundsime kedagi, kes oli seda teinud. Mu tutvusringkonnal polnud passegi. Neid lihtsalt polnud vormistatud.

Pidulikul koosviibimisel on minu jaoks kõige ebameeldivamaks küsimuseks: “Millega sina tegeled?“ Tihtipeale esitan küsijale väljakutse, vastates: “Ma elan rõõmsalt ja teadlikult. Just sellega ma tegelengi.“ Aga mõte rõõmsast ja teadlikult elatud elust on raskesti mõistetav, rääkimata tänapäeva kiires elutempos sellise elamisviisi säilitamisest. 

“Daamid ja härrad,“ teatas konverentsi  juhataja, “täna on meie hulgas Google’i väljapaistev esindaja. Teie ees on Gopi Kallayil.“ Astusin aplausi saatel umbes 400 osavõtja ette. Olin valmis alustama süsteemile Windows 2.0 suunatud konverentsi põhiteemat “Tehnoloogia suurema heaolu nimel“.

Gopi Kallayil näitab oma isikliku teekonna abil, kuidas saab tundlikku, kõrgtehnoloogilist maailma põimida sügava sisemise rahuga, mis asub meie sees. See on suurepärane retk. Veelgi enam: “Internet Sinu sees” on kohustuslik käsiraamat, mis juhatab su kurnavast tööpäevast sinna, kus valitsevad tänulikkus, pühalikkus ja rõõm.“ - Laszlo Bock, New York Timesi menuraamatu “Tööreeglid!” (”Work Rules!”) autor

Gopi Kallayil on google’i brändi turunduse tähtsaim visionäär (ingl Chief evangelist). Ta töötab goog­le’i müügimeeskondade ja klientidega, aidates nende brändidel digitaalse turun­duse abil kasvada. lisaks on ta kõnemees ja arvamus­liider ning pühendunud tri­atleet ja joogaharrastaja. Ta on veendunud, et jooga ja meditatsiooni harrastamine google’is loob firmas uue kvaliteedi, mida saab äriliselt mõõta. 

Inimühiskonnal on 7,2 miljardit liiget. Neist umbes kolm miljardit kasutab internetti. Võib isegi väita, et palju rohkem inimesi kasutab tänapäeval mobiiltelefoni (7 miljardit üle kogu maailma) kui elektrit või puhast joogivett. Mida me selle tehnoloogiaga teeme ja mida teeb see meiega?

Arvasin, et tunnen pisut Gopi Kallayili, kuni ta ulatas mulle CD, millele oli just salvestanud eeslauljana bhakti-jooga traditsioonilise laulustiili, kus teised vastavad kajana eeslaulja esitatud meloodiale. See sündis kirka talvepäeva õhtul pärast seda, kui ta oli näidanud mulle Google’i peakorteri pead pööritamapanevaid rajatisi Californias Mountain View’ linnas, juhtides tähelepanu rohelistele kõrgendikele, kus ta korraldab kohtumisi, ning juhatades mind läbi piirkonna, kus ta on juba aastaid oma firma joogaõpilasi ja -õpetajaid koolitanud.

Öeldakse, et filosoofia on kui pime mees, kes otsib pimedal ööl pimedas ruumis musta kassi, keda seal polegi. Ehk, et – püüdes leida vastuseid filosoofia abil, tähendab see, et teie küsimus oli rumal; et teie küsimusel polnud mingit tähendust; et see polnud “tõeline” küsimus – see tähendab, küsimus selle kohta, mis on “TÕELISELT” olemas. Sest “tõelistele” küsimustele vastuste saamiseks ja “tõelistele” probleemidele lahenduste leidmiseks pead sa minema filosoofiast välja! Mida rohkem end kohandada mingi “akadeemilise filosoofia” uurimisele “vastuste” juurde jõudmise eesmärgil, seda rohkem hakkavad segadusse ajama vastuolud. Filosoofia pole suuteline elulistele, inimeksistentsi puudutavatele küsimustele otseselt ja rahuldavalt vastust andma.

Kõik me püüame lahendada esilekerkivaid probleeme intellektuaalselt ehk mõistuse abil. Intellekt tundub olevat parim allikas, parim teadlikkuse omandamise ja lahenduste leidmise vahend. See uskumus on siiski ekslik. Lahenduse leidmine eluprobleemidele ei ole pelgalt mõtlemisprotsessi tulemus. Otse vastupidi, me ei leia oma probleemidele lahendust seepärast, et mõtleme ja laskume liigsesse mõistuspärasusse. See loob probleeme vaid juurde. 

Missugune on siis meele, aja, ruumi ja põhjuslikkuse kohal asuv neljas teadvuse tasand? Kogu tervikkogemus, mida siiani kirjeldanud olen, toimub ajas, ruumis ja põhjuste maailmas. Kõik need kogemused, mis asuvad kausaalses teadvuses, universaalses meeles, universaalses mälus, universaalses kogemuses, on vaatamata universaalsusele suletud aja, ruumi ja põhjuslikkuse piiridesse. Kogemuste tervikut piirab aja-ruumi-põhjuslikkuse kontiinum. Puhta “vaimse” teadvuse tasand asub väljaspool aja-ruumi ja põhjuste maailma. 

Astraaltasandil näeme palju tõelisemalt meile tuttavaid inimesi, keda tunneme ärkveloleku tasandil. Praegusel, teadvuse füüsilisel tasandil, on meil moonutatud kogemus ja seepärast tunduvad inimesed meile rumalad ja nende teod naeruväärsed. Aga see ongi madalam teadvuse tasand ja kui me vaataksime samu inimesi kõrgemalt teadvuse tasandilt, näeksime neid tunduvalt vähem vastuolulisemate, palju ilusamate ja targematena. See rumalus, mida me neis füüsilise teadlikkuse tasandil märkame, on nende “kõrgema reaalsuse” moondumine astraaltasandilt vaadatuna!

Martha Graham, tunnustatud kahekümnenda sajandi Ameerika tantsija ja koreograaf ütles kord: „Ma usun, et me õpime läbi praktika. Tähendab see siis tantsima õppimist, praktiseerides tantsimist või elama õppimist, praktiseerides elamist – printsiibid on samad.”

Kui inimesel puudub kontakt iseendaga, ei saa ta kontakti ka teistega.

Anne Morrow Lindbergh

Võta ühendust
Küsimuste korral kirjuta meile info@elford.eu või helista +372 508 1944